Zamkowe wnętrza
zaliczane są do najpiękniejszych w Polsce. Do najstarszych szczęśliwie oszczędzonych należy: Wielka Sień, Sala pod Stropem a także Sala pod Zodiakiem. Wywodzą się one z lat 40-tych XVII w. jednakże niestety żadne nie dotrwało do naszych lat w niezmienionej postaci.
Względnie mnogą gromadę konstytuują wnętrza, które powstały w XVIII w. Chronologicznie najstarsze dekorowane były na pocz. lat 80 przez włoskiego artystę-malarza Vincenzo Brennę. Zaliczają się do nich: Pokój Brennowski na parterze, Apartament Pompejański na II piętrze jak również Pokój Chiński na I piętrze z oszczędzoną początkową polichromią pod nowszymi o dwadzieścia lat ozdobami.
Z 2 poł. lat 80 XVIII w. wywodzi się parę wnętrz konstruowanych, skonstruowanych przez Szymona Bogumiła Zuga: Pokój Turecki, Sala Kolumnowa a także łączne z Janem Christianem Kamsetzerem: Sypialnia księżniczki Marszałkowej, Salon Bouchera. Z tego czasu są także: Salon Rokokowy i Wystawa Rzeźb.
Komnaty
Najwybitniej flagowe komnaty powstały ok. 1800 r. na I piętrze skrzydła zachodniego według planów Chrystiana Piotra Aignera. Są to: klasycystyczna Sala Balowa i Kolosalna Jadalnia.
Na przełomie XIX/XX w. zaaranżowano wiele osobliwych wnętrz, z jakich większość przetrwała do teraźniejszego okresu w prawie niezmienionej postaci. Do najciekawszych zaliczają się m.in.: Biblioteka, Salon Narożny, Jadalnia nad Bramą a także liczne pokoje kąpielowe.
We wnętrzach mieszczą się mnogie dzieła sztuki wyprowadzające się z ówczesnych zestawów łańcuckich oraz, powojennych zakupów i składów z różnych muzeów. Najstarsze przedmioty są częścią kolekcji aranżowanej jeszcze przez księżną marszałkową Lubomirską i znajdowały się w Łańcucie w 2 poł. XVIII w. Przedstawiały zaopatrzenie wnętrz towarzysząc zarówno zamiarom utylitarnym jak i ozdobnym. Część najcenniejszych z tej kolekcji obiektów dziś można przeglądać w Wystawie Sztuki Muzeum Narodowego w Warszawie.
Następni posiadacze z klanu Potockich pomnażali zbiory o oryginalne nabytki. Dziś możemy w Łańcucie ujrzeć obfite i odmienne kolekcje malowidła i grafiki, mebli, instrumentów, muzycznych, sreber, porcelany, szkła, laki, tkanin i imponujący księgozbiór.
Więcej informacji na oficjalnej stronie.